5 najczęstszych wpadek modowych u mężczyzn

Krótki rękaw bez krawataPolacy przywiązują coraz większą uwagę do tego jak są ubrani i śmiało można uznać, że zbliżamy się pod tym względem do dużych europejskich miast. Jednak istnieje kilka błędów, które wciąż popełniamy, a największą skłonność do modowych wpadek mają mężczyźni. Oto czego w swojej szafie nie powinien mieć żaden modny mężczyzna:


1. Zbyt luźne / obcisłe ubrania. Koszulki w rozmiarze XXL i szerokie spodnie nie wyglądają dobrze, szczególnie na kimś kto spokojnie zmieści się w L-kę. Tego typu ubrania mogą nosić jedynie raperzy zza oceanu, choć na szczęście oni też już od nich odchodzą. Koszulki powinny być dopasowane, ale nie obcisłe. Tak samo jest ze spodniami. Mężczyźni z rozbudowanymi nogami nie wyglądają dobrze w rurkach, dlatego powinni chodzić w zwężanych, dopasowanych spodniach, które jednak zostawiają trochę luzu.


2. Skarpetki+klapki/sandały = modowa śmierć. Nigdy, ale to nigdy nie zakładajcie tego zestawienia. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.


3. Zbyt długie skarpetki do krótkich spodni. Skarpetki do łydek, a do tego szorty- zestawienie godne mężczyzny, który w dzieciństwie chciał zostać piłkarzem, ale mu nie wyszło. Do letnich butów typu mokasyny, czy sandały skarpety nie są mile widziane. Natomiast do trampek lub butów sportowych najlepiej założyć stopki, które prezentują się sto razy lepiej niż skarpety podwinięte do kolan.


4. Skórzane saszetki. Dodatek idealnie pasujący do Pana Mariana, przedsiębiorcy, który w swoich sandałach i skórzanej kamizelce dzielnie przemierza miasto, by załatwić sprawy służbowe. Jeśli nie jesteś panem Marianem to tego nie noś. Weź aktówkę lub spakuj kluczyki i telefon do kieszeni. Pamiętaj jednak o tym, że przepakowane kieszenie też nie wyglądają zbyt dobrze.

5. Koszula z krótkim rękawem + krawat. Jak wspominaliśmy już wcześniej jest to zdecydowanie złe połączenie. Jeżeli już musimy ubrać koszulę z krótkim rękawem to nie łączmy jej z garniturem ani tym bardziej krawatem. Produkt ten może pojawić się wyłącznie w sportowym zestawie z chinosami, czy też jeansami. Niedopuszczalne, a niestety często spotykane jest zakładanie koszuli z krótkim rękawem do garnituru ślubnego. A już absolutnym faux pas jest łączenie tego elementu garderoby ze strojami wieczorowymi jakimi jak smoking czy frak.

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *