Co to jest poszetka i jak się ją nosi?

Poszetka w brustaszySłowo „poszetka” brzmi dość swojsko, ale w żaden sposób nie łączy się z polską wymową czy językowymi korzeniami.

To określenie wywodzie się bezpośrednio od francuskiego słowa „pochette” i oznacza małą ozdobną chusteczkę wsuwaną do brustaszy (kieszeni piersiowej marynarki). Ten szykowny dodatek na nowo podbija serca eleganckich mężczyzn i mogących podziwiać je pań. Poszetka stanowi odkrywany na nowo dodatek do modnego stroju – na pewien czas zniknęła z mniej formalnych kreacji i stała się akcentem, który zarezerwowany był jedynie dla dyplomatów, muzyków orkiestr symfonicznych czy artystów scenicznych. Moda męska zatacza jednak wciąż koła i poszetka na nowo pojawiła się poza najbardziej luksusowymi salonami – aktualnie ten wytworny dodatek spotkać można w kieszonkach wielu zwykłych, modnie ubierających się z różnych okazji panów.

Poszetka w kieszonce marynarki

Poszetka w kieszonce marynarki

Poszetki oferty Modini to produkty bardzo wysokiej jakości, stworzone przez cenionych i szanowanych polskich producentów. Perfekcyjny wybór materiałów oraz precyzja wykonania to cechy, które z pewnością docenią najbardziej wymagający Klienci. Poszetki oferowane prze Modini to praktyczne i eleganckie dodatki w bogatym wyborze kolorów i wzorów. Z ich pomocą urozmaicić swój strój mogą zarówno młodsi, jak i starsi gentlemani – niezależnie od gustu i statusu społecznego. Dla osób często uczestniczących w ważnych spotkaniach polecamy klasyczne poszetki w kolorze białym przy mniej formalnych okazjach preferowane są bardziej swobodne i żywe desenie. W asortymencie posiadamy modele idealnie dopasowane do aktualnych trendów w modzie męskiej – nie będzie zatem żadnego problemu, aby dobrać poszetki do posiadanych muszek i krawatów. W naszym sklepie zakupić można także komplety, w których Klienci znajdą idealnie spasowane dodatki. Niezależnie od tego czy potrzebna jest gładka i bardzo konserwatywna, czy też bardziej odważna poszetka – z pewnością znaleźć można ją w Modini.

Biała poszetka - kropka nad i

Biała poszetka – kropka nad i

Poszetka to aktualnie prawdziwy krzyk mody – nie można się temu dziwić, gdyż ten niedrogi i bardzo elegancki dodatek w kilka chwil pozwala zmienić każdą marynarkę w unikalny strój. Posiadając kilka poszetek w różnych kolorach można dopasować swój garnitur do każdych okoliczności. W praktyce jest to rozwiązanie idealne dla panów, którzy lubią stonowane i uniwersalne stroje i pragną jedynie z pomocą dodatków nadawać im osobistego charakteru. Poszetka na równi z krawatem i muszką nadaje się do tego celu perfekcyjnie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą poszetek sklepie Modini.pl i życzymy udanych zakupów!

Poszetka ze wzorem

Poszetka ze wzorem

niebieska-pasley-2-modini-lm

Niebiesko turkusowa poszetka

Niebiesko turkusowa poszetka

Fioletowa poszetka

Fioletowa poszetka

Biała poszetka z niebieskim wzorem paisley

Biała poszetka z niebieskim wzorem paisley

Czerwona jedwabna poszetka

Czerwona jedwabna poszetka

Kolorowa poszetka z różnymi wzorami

Kolorowa poszetka z różnymi wzorami

Niebieska poszetka

Niebieska poszetka

Poszetka floral

Poszetka floral

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Co to jest poszetka i jak się ją nosi?

  1. aziolko1 komentarz:

    Moim zdaniem świetny poradnik 🙂 Bez dwóch zdań 🙂 Tak swoją drogą, co sądzicie o propozycjach Gaberon ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *